Anahtar kelime nasıl belirlenir?

Anahtar kelime nasıl belirlenir?

 

Anahtar kelimeler tasarladığınız sitelerin google, yahoo, bind gibi arama motorlarında çıkmasını sağlayan kelimelerdir. Belirlediğiniz anahtar kelimeler arama motorlarında aratılan kelimelerle eşleştiğinde siteniz arama motorunun arama sonuçlarında listelenecektir. Bu nedenle anahtar kelimeler tasarladığınız siteye çekmek istediğiniz kişiler açısından önemlidir. Anahtar kelimeler iyi belirlendiği takdirde hem istediğiniz kitleye ulaşırsınız hem de sitenizin ziyaretçi sayısı artmış olur.

 

Anahtar kelimeler HTML kodlarının meta tag’larından bir olan “Keywords” kısmında belirtilir. Arama motorlarında aratılan hangi kelimede sitenizin arama sonuçlarında çıkmasını istiyorsanız buraya istediğiniz kadar kelime ya da cümle yazabilirsiniz. Kelime ya da cümleler aralarında birer boşluk olacak şekilde yazılabileceği gibi aynı zamanda aralarında birer virgül işareti konarak da yazılabilir. Aratılacak her kelimenin aratılabilecek her durumunu ayrı ayrı yazmak arama sonuçlarında çıkma şansınızı artıracaktır. Örneğin bakım onarım hizmeti veren bir firma için bu kelimeler bakım, onarım, tamir, tamirat gibi şekillerde belirtilmelidir.

 

Anahtar kelimeler Keywords tagının içerisinde belirtildikten sonra sitenizin arama motorlarında çıkma şansını artırmanız için bu kelimeleri aynı zamanda da sayfa başlığında ve sayfanın içeriğinde de kullanmaya özen göstermelisiniz. Site içeriğinde kullanılan bu kelimeler diğer yazı fontundan ayrı olarak belirtilmelidir. Bunun için site içeriğinde kullandığınız herhangi bir kelimeyi diğer fontlardan ayırmak için kalın, italik, altı çizgili ya da yazı boyutunu biraz daha büyüterek yazabilirsiniz. Bu sayede arama motoru metin içerisinde farklı font özelliklerinde yazılan bu kelimeleri önemli olarak değerlendirecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.