Anahtar kelime nasıl belirlenir?

Anahtar kelime nasıl belirlenir?

 

Anahtar kelimeler tasarladığınız sitelerin google, yahoo, bind gibi arama motorlarında çıkmasını sağlayan kelimelerdir. Belirlediğiniz anahtar kelimeler arama motorlarında aratılan kelimelerle eşleştiğinde siteniz arama motorunun arama sonuçlarında listelenecektir. Bu nedenle anahtar kelimeler tasarladığınız siteye çekmek istediğiniz kişiler açısından önemlidir. Anahtar kelimeler iyi belirlendiği takdirde hem istediğiniz kitleye ulaşırsınız hem de sitenizin ziyaretçi sayısı artmış olur.

 

Anahtar kelimeler HTML kodlarının meta tag’larından bir olan “Keywords” kısmında belirtilir. Arama motorlarında aratılan hangi kelimede sitenizin arama sonuçlarında çıkmasını istiyorsanız buraya istediğiniz kadar kelime ya da cümle yazabilirsiniz. Kelime ya da cümleler aralarında birer boşluk olacak şekilde yazılabileceği gibi aynı zamanda aralarında birer virgül işareti konarak da yazılabilir. Aratılacak her kelimenin aratılabilecek her durumunu ayrı ayrı yazmak arama sonuçlarında çıkma şansınızı artıracaktır. Örneğin bakım onarım hizmeti veren bir firma için bu kelimeler bakım, onarım, tamir, tamirat gibi şekillerde belirtilmelidir.

 

Anahtar kelimeler Keywords tagının içerisinde belirtildikten sonra sitenizin arama motorlarında çıkma şansını artırmanız için bu kelimeleri aynı zamanda da sayfa başlığında ve sayfanın içeriğinde de kullanmaya özen göstermelisiniz. Site içeriğinde kullanılan bu kelimeler diğer yazı fontundan ayrı olarak belirtilmelidir. Bunun için site içeriğinde kullandığınız herhangi bir kelimeyi diğer fontlardan ayırmak için kalın, italik, altı çizgili ya da yazı boyutunu biraz daha büyüterek yazabilirsiniz. Bu sayede arama motoru metin içerisinde farklı font özelliklerinde yazılan bu kelimeleri önemli olarak değerlendirecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

8 yorum

  1. Venus Legacy™是第一個,也是唯一一個得到美國食品藥品監督管理局批准,利用4D™技術結合多極射頻(RF)、磁力脈衝、變量脈衝VariPulse™技術(VP)和實時熱力反饋的設備,這使Venus Legacy™能夠提供一個既安全又無痛的療程,並取得理想效果。Venus Legacy™的療程為所有類型的肌膚提供一個100安全和無痛的美容過程,並針對面部、頸部及身體各處,提供以下即時和持久的效果 非手術塑型 減少橙皮紋 減少皺紋 減少皮下脂肪 收緊肌膚

  2. 突破傳統的粉底概念,透過嶄新的零瑕基底配方,將極難相溶的乳霜及粉體溶合,造就前所未見的貼服質感。

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.