Backlink Nasıl Alınır?

Backlink Nasıl Alınır?

Backlink nedir?

            Backlink, bir internet sitesinin başka bir internet sitesine verdiği, ana sayfasında veya herhangi bir sayfasında manşetinin(banner) veya metin bağlantısının(text link) bulunması durumunda Pagerank değerinin yükselmesi için önemli bir link sistemidir. Backlink sayesinde internet siteniz daha üst sıralarda görülür ve bunun sonucunda daha çok tıklanma oranı elde eder.

Backlink nasıl alınır?

Backlinkler iki şekilde alınabilir:

1)Para ile satın alınabilir

2)Ücretsiz alınabilir

            Ücretsiz backlink alınabilen siteleri aradığınız zaman onlarca site karşınıza çıkar. Sizler bu sitelere kendi sitenizin linkini verdiğiniz zaman o siteler size onlarca hatta yüzlerce siteden backlink verirler.

            Backlink almanın farklı yolları da vardır. Bunlardan birisi forumlara üye olmaktır. Forumlara üye olduğunuz takdirde profilinizde yer alan web sitesi kısmına kendi web sitenizi yazabilirsiniz. Diğer bir yol ise yoruma açık olan çeşitli internet sitelerine girip bu sitelerde yer alan gönderilerin altına yorum yaparken web sitesi ya da url kısmına kendi web sitenizin adını yazabilirsiniz. Bu iki yöntem de oldukça faydalı yöntemlerdir.

            Backlink’in altındaki diğer bir başlık da Google backlink’tir. Google backlinkler “link:siteadi.com” şeklinde sorgulayabileceğiniz, genelde Google’ın güvenilir olarak belirlediği ve yüksek pagerank değerine sahip backlinklerdir. Google backlinkler, bu backlinklerin verilmeye değer olduğu sitelere verilmektedir. Verilmeye değerden kasıt ise içerik zenginliğidir.

            Backlink hakkında internet üzerinde çeşitli isimlerle eğitim verilmektedir. Sizler de bu eğitimlerden faydalanarak backlink hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.