Blog Nasıl Açılır? Kişisel Blog Kurulumu

Blog Nasıl Açılır? Kişisel Blog Kurulumu

Blog nedir?

            Blog, insanların resmi bir dil gerektirmeden, samimi bir şekilde, istediklerini yazdığı anı defteri, günlük gibi bir web sitesidir.

Blog ne işe yarar?

            Blog, çeşitli konularda yazılar yazarak takipçi kazanmanızı, bazen de para kazanmanızı bile sağlar. Blogda gezip gördüğünüz yerleri, yediklerini, bakım hakkında bildiklerinizi, çocuk bakımı hakkında bildiklerinizi, moda ile ilgili bilgilerinizi, ev dekorasyon gibi konularda yazabilirsiniz.

Nasıl Blog Açılır?

            Öncelikle kuracağınız bloğun basit bir blog mu yoksa kapsamlı bir blog mu olacağınıza karar verin. Daha sonra blog kurulumuna başlayabilirsiniz. Google hesabınız yani gmail adresiniz yoksa bir google hesabı yani gmail adresi oluşturmalısınız. Blog oluşturmak için blogger.com adlı direye giriş yapmanız gerekiyor. Bu siteye giriş yaptıktan sonra az önce oluşturduğumuz google hesabına giriş yapın. Daha sonra bloğunuzu adlandırın. Bloğunuzun ismini içerikle bağdaştırın. Sonraki adımda ise bloğunuzun temasını yani şablonunu seçiyorsunuz.

            Blog oluşturmanın son kısımlarında ise ilk yazınızı yazmanız gerekiyor. Bu yazıyı yazdıktan sonra bir bloğa sahip olmuş olacaksınız. İlk yazınızı blogunuzun referansı için önemlidir. Onun için yazmadan önce iyi düşünmelisiniz. Eğer ne yazacağınız hakkında bir fikriniz yok ise internette araştırma yapabilirsiniz. Yazıyı yazdıktan sonra etiketler kısmında yazınız ile ilgili etiketler oluşturup yazıyı yayınlayabilirsiniz. Artık bir blog sahibisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.