Paravan Blog Nedir & Ne işe yarar ?

Paravan Blog Nedir & Ne işe yarar ?

Paravan Blog Nedir?

            Paravan blog son zamanlarda özellikle SEO kavramlarının ön plana gelmesiyle ortaya çıkan bir işlemdir. Blok genellikle açılan sitenin alt bölümü olarak kullanılır. Tam olarak normal bir siteymiş gibi görünür hatta bazı durumlarda normal sitelerden daha iyi ve güvenilir arama motoru vardır. Ayrıca paravan blog web sitelerinin geri plan ağı olarak veya destek ağı olarak bilinmektedir. Paravan bloglar genel olarak ücretsizdir. Ayrıca SEO için açılan veya hazırlanan site sistemleri olarak bilinmektedir. Bu bloglar daha öncede bahsedildiği gibi bir çeşit web sitesidir ve sürekli gelişme gösterebilmektedir.

            Siteye yapılan girdiler sayesinde kendisini geliştirebilmektedir. Son zamanlarda artan kullanımı ve içeriği sayesinde paravan bloglar en güvenilir backlink ağları olarak adlandırılan destek ağlarıdır. Arama motoru kapsamında oldukça güvenlidir. Paravan blog bir amacı SEO kavramlarını kullanarak Google gibi arama motorlarının aramalarında ilk sıralarda kullanılması sağlamaktır. Google arama motoru kelime temelli çalışmaktadır ve aranan kelimedeki en çok kullanılan siteyi en üste koymaktadır. Paravan Blog kendi içerisinde girilen kelimeler sayesinde sitenin en üst sıralarda gözükmesini sağlamaktadır.

            Bu durum için yapılması gereken şey öncelikle orijinal site uzantısından farklı bir uzantıda paravan blog kurmaktır. Yani eğer site wordpress bağlantılıysa siteyi blogger gibi başka bir yapıda kurmak gerekir. Sonra yapılması gereken şey sitenin kullanılmasını veya hit almasını sağlamaktır. İlerleyen zamanlarda blog gelişecek ve sitenin kaynağını güçlendirecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.