Saldırı alıyorum ne yapmalıyım ?

Saldırı alıyorum ne yapmalıyım ?

Merhaba sevgili şanslı seo ziyaretçileri, sizlere bir saldırı durumunda sitenizi güvene almanız için yapabileceğiniz önlemlerden bahsetmek ve yardımcı olmak istiyoruz. Sitenize kötü amaçlı webmasterlar tarafından gelen saldırıları ve sitenize yönelik kapatma girişimlerini önlemek için izlemeniz gereken yolları ve uygulayacağınız taktikleri madde halinde belirtmek ve sitenizin jet hızında yayın hayatına devam etmesini sağlamak istiyoruz. Sitenize gelebilecek saldırı türleri konusunda ddos, get attack, botnet, syn ve exploid gibi çeşitli saldırı yöntemlerinden korunabilmek için yapacağınız en yararlı paylaşımları yapmak istiyoruz.

Ddos saldırısı alan bir sitenin girişi kapanması durumunda yapmanız gereken sunucu firmanıza otomatik ddos engelleme koruması aktif ettirmek olacaktır. Bu gibi durumlarda ilk önce kendiniz müdahale ederek sitenizi güvende tutmak istiyor iseniz saldırı anında sitenizin ana sayfasında yer alan php uzantısını html yaparak sitenizin veritabanı kısmına zarar vermesini engelleyebilir, daha sonra uygulayacağınız bazı yöntemler ile bu sorunu tamamen ortadan kaldırdıktan sonra sitenizi tekrar eski haline çevirerek güncel yayınına devam etmesini sağlamaktır.

Peki Ddos ve Botnet saldırıları anında sitenizi korumak için neler yapabilirsiniz ?

Öncelikle sitenizde boyutu büyük olan dosyaları minimum indirebileceğiniz boyutlara indirerek sitenize gelen isteklerin yüksek miktarda hat ve işlem yaptırmamasını sağlamak olmalıdır. Boyutu çok büyük olan resim, video ve içerikleri küçültebildiğimiz kadar boyutunu küçültmeli ve sitenizin tüm kodlarını sıkıştırarak hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Sitenizde çeşitli cacheleme ve diğer etkenleri aktif ederek gerekli tüm adımları atabilir, sitenizin güvenli bir şekilde saldırılardan minimum derecede etkilenmesini sağlayabilirsiniz.

Bir diğer yöntemlerden bahsetmemiz gerekir ise sizlere şunu söylemek istiyor, yapabileceğiniz ve sizler için çok zor olmayan bir koruma yönteminden daha bahsetmek istiyoruz. Sitenize saldırı geldiği anda gelen botların direk ana url kısmını hedef alarak geldiği için sitenize aşırı yüklenmeye çalışmakta ve sitenizi kastırarak kapanmasını sağlamaya çalışabilirler. Bu durumlarda sitenizi direk girişe bir süre kapatarak gelen saldırıların boşa düşmesini sağlayabilir, Google bot ve kullanıcıların sitenizi arama motorlarından hızlı bir şekilde taramasını ve sorunsuz bir şekilde saldırıdan etkilenmemesini sağlayabilirsiniz.

Çeşitli saldırı yöntemlerine karşı her türlü önlemi almak mümkündür, yapmanız gereken gerekli tüm sunucu hafifletme yöntemlerini uygulayarak en son olarak yetişemediğiniz durumlarda sunucu firmanıza ulaşmanız ve gerekli tüm koruma konusunu almanızı sağlayabilirsiniz. Fazla maddiyattan tasarruf etmek isteyen ziyaretçilerimiz öncelikle belirttiğimiz önlemleri uygular ise çoğu saldırı türlerinden koruma ücreti ödemeden kurtulabilecek, hızlı yükselişin keyfini çıkartmaya devam edebileceklerdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.