Seo Nasıl Yapılır?

Seo Nasıl Yapılır?

Seo Nasıl Yapılır?

            SEO demek doğal olarak bir popülarite sağlama sanatı demektir. Popülariteyi doğal yollar ile sağlamakta olan uzmanlar ise SEO uzmanı sayılmaktadırlar.

            Popülarite kelimesi oldukça meşhur olan web dünyasına has bir kelime olduğunu ifade edebiliriz. Google sayfasında en üst sırada listelenmek demek en iyi reklam türü demektir. Fakat en üstte listelenmek demek aslında reklam yapmakla mümkün olan bir durumdur. Kurmuş olduğunuz sitenizi popüler hale getirebilmeniz için tanıtım ve reklamlar yapmalısınız bunların sonucunda da siteniz en üst sıralara yükselmektedir.

            Google, herhangi bir sitenin popülerliğe doğru ilerlediğini, ziyaretçinin düzenli olarak artışından ve site hakkın da yapılmış olan bilgilendirme ve link paylaşımlarından yola çıkarak anlamaktadır. Bu yapılmış olan paylaşımların kanalları ve sayısı arttığı sürece popülaritede doğal olarak ve sağlam olan bir yapıya kavuşmaktadır. Bir site açıldıktan sonra o sitenin popülaritesi, site açıldığı hemen o an itibari ile dikkate alınır gelişim süreci değerlendirilir ve site arama motorunun sonuçlar kısmına doğrudan yansıtılır.

            Doğallık, SEO çalışmalarında önemli olan anahtar olan kelimedir. Google arama motorunun bir siteyi yükseltme mantığı doğal olan bir popülarite esasına dayalıdır. Doğal olan bu popülarite anlayışında yapay olan durumlar fark edilir ama dikkate alınmaz. Yapay çalışmaların sayısı fazla olduğu halde dikkate alınmaması olumsuz dikkate alındığını gösterir ve bu olumsuzluk sıralamaya yansıtılır. Doğallık algısının temel taşını oluşturmakta olan önemli olan özellik çeşitliliğin olmasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.