SEO Site İçeriği Nasıl Hazırlanmalıdır?

SEO Site İçeriği Nasıl Hazırlanmalıdır?

Site İçeriği Nasıl Hazırlanmalıdır?

            Amatör olarak bir blog sahibisiniz veya daha profesyonel düşünüp bir site açtınız ve içerikler konusunda sıkıntı yaşıyorsunuz. Doğru içerik nasıl olmalı, bir site içeriği nasıl hazırlanmalıdır konularında sizlere yardımcı olabilecek bilgilerle karşınızdayız. Her şeyden önce ne istediğinizi, amacınızı bilerek bir site açmış olmanız gerekmektedir. Sitenizin içeriklerinin amaca uygun, sade ve anlaşılır olmasında yarar vardır.

            Sitenizde yayınlayacağınız bir içerik ele aldığınız konuya uygun sözcükler içermelidir ki arama motorlarındaki sıralamada ön sıralarda yer alabilsin. İçeriğinizde kullandığınız resimlerde ve videolar da konuyla bütünlük sağlamalı, bunlar için de aydınlatıcı ve konunuzla bağlantılı olan açıklamalar bulunmalıdır. Site içeriğinde kullanılan anahtar kelimelerle içerik uyumlu olmalıdır. Bu durumda anahtar kelimeden yola çıkarak sitenize ulaşan biri kısa sürede çekip gitmeyecektir, aradığını bulmuş olarak sitenizde zaman geçirecek, içeriğinizden yararlanacaktır. Bu şekilde ziyaretçi sayısında kazançlı çıkmış olursunuz.

            Sitenize gelen bir ziyaretçi başka içeriklerinizi de görmek okumak isteyebilirler. Bu nedenle yararlı olabilecek, okunulası içerikler seçmenizde yarar vardır. Yayınınıza uygun bir başlık seçmeli, anahtar kelimeleri doğru düzenlemelisiniz. Her paragrafta bir anahtar kelime olmasına dikkat edilmelidir. Yazının içeriğinde link verirken de aşırıya kaçmamalı, konuyla ilgili olmasına dikkat etmelisiniz.

            Seçtiğiniz konudaki yazınız fazla uzun ve sıkıcı olmamalı, en az üç paragrafa bölünmelidir. Hepsinden daha önemlisi de içeriğin özgün ve kaliteli olmasıdır. Site içeriği güncel tutulmalı, hedef kitlenize uygun olmalı ve kesinlikle kopya metinler kullanılmamalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.