SEO Site İçeriği Nasıl Hazırlanmalıdır?

SEO Site İçeriği Nasıl Hazırlanmalıdır?

Site İçeriği Nasıl Hazırlanmalıdır?

            Amatör olarak bir blog sahibisiniz veya daha profesyonel düşünüp bir site açtınız ve içerikler konusunda sıkıntı yaşıyorsunuz. Doğru içerik nasıl olmalı, bir site içeriği nasıl hazırlanmalıdır konularında sizlere yardımcı olabilecek bilgilerle karşınızdayız. Her şeyden önce ne istediğinizi, amacınızı bilerek bir site açmış olmanız gerekmektedir. Sitenizin içeriklerinin amaca uygun, sade ve anlaşılır olmasında yarar vardır.

            Sitenizde yayınlayacağınız bir içerik ele aldığınız konuya uygun sözcükler içermelidir ki arama motorlarındaki sıralamada ön sıralarda yer alabilsin. İçeriğinizde kullandığınız resimlerde ve videolar da konuyla bütünlük sağlamalı, bunlar için de aydınlatıcı ve konunuzla bağlantılı olan açıklamalar bulunmalıdır. Site içeriğinde kullanılan anahtar kelimelerle içerik uyumlu olmalıdır. Bu durumda anahtar kelimeden yola çıkarak sitenize ulaşan biri kısa sürede çekip gitmeyecektir, aradığını bulmuş olarak sitenizde zaman geçirecek, içeriğinizden yararlanacaktır. Bu şekilde ziyaretçi sayısında kazançlı çıkmış olursunuz.

            Sitenize gelen bir ziyaretçi başka içeriklerinizi de görmek okumak isteyebilirler. Bu nedenle yararlı olabilecek, okunulası içerikler seçmenizde yarar vardır. Yayınınıza uygun bir başlık seçmeli, anahtar kelimeleri doğru düzenlemelisiniz. Her paragrafta bir anahtar kelime olmasına dikkat edilmelidir. Yazının içeriğinde link verirken de aşırıya kaçmamalı, konuyla ilgili olmasına dikkat etmelisiniz.

            Seçtiğiniz konudaki yazınız fazla uzun ve sıkıcı olmamalı, en az üç paragrafa bölünmelidir. Hepsinden daha önemlisi de içeriğin özgün ve kaliteli olmasıdır. Site içeriği güncel tutulmalı, hedef kitlenize uygun olmalı ve kesinlikle kopya metinler kullanılmamalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. 我們彩用國際及美國食品及藥物管理局FDA認可的CO2 激光儀 Lutronics® Spectra SPR, 具安全性, 準確度高 . 二氧化碳激光可安全地去除皮膚上的癦痣、肉粒、疣、老人斑等問題。此激光的幼細光束可準確及直接地將要去除的組織氧化,過程快捷,傷口細小及乾淨,對周圍的皮膚傷害減至最少。一般1-2次就可永久去除。

  2. 99的人不知道! 身體乳液還有這些用法! Marie Claire (HK) Edition 曾經有人跟小編說過,塗身體乳液這個習慣必定要養成,當到年老的時候就會知道以前的習慣為你帶來嬌嫩的肌膚。 如果你還未有這個習慣,就要快點培養了,時間是不等人的,同樣地肌膚老化也是。 身體乳液最好就是

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.