Sitenizi güncel tutmak için neler yapabilirsiniz?

Sitenizi güncel tutmak için neler yapabilirsiniz?

Sitenizi güncel tutmak için neler yapabilirsiniz?

            Web siteleri temel olarak HTML denilen bir yazılım dili ile yazılmaktadır. Günümüzde geliştirilen PHP, ASP, ASP.NET gibi web tasarım araçlarında da temel olan yine HTML yazım dilidir. PHP, ASP ya da ASP.NET gibi yazılım geliştirme araçlarının çalışma şekli bu dillerde yazdığımız kodları server tarafında yorumlayıp istemci tarafına HTML çıktısı halinde göndermesidir. Bu nedenle bir web sitesi yapmayı düşünüyorsanız HTML dili başta olmak üzere PHP, ASP ya da ASP.NET gibi yazılım geliştirici araçlarından herhangi birini de bilmeniz gerekmektedir.

            Eğer yukarıda bahsettiğimiz yazılım dillerinden hiç birini bilmiyorsanız sitenizi web tasarım işi yapanlara yaptırabilirsiniz. Eğer web tasarımı konusunda yeteri bilgiye sahip değilseniz sitenizi güncelleme işi de sizin için büyük bir sorun teşkil edecektir. Bu size sitenizi her güncellemek istediğinizde ekstra maliyet anlamına gelecektir. Bu nedenle sitenizi başta yaptırırken güncellenebilir bir site yaptırmaya özen gösterin. Güncellenebilir bir siteden kasıt ise kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabileceğiniz bir kontrol paneli yardımı ile hiç yazılım dilleri ile ilgilenmeden sitenizi güncelleyebileceğiniz bir ara yüz tasarlanmasıdır.

            Güncellenebilir sitelerde kontrol panelinize girerek sitenizin herhangi bir yerinde kolayca güncelleme yaparak sitenizi güncel tutabilirsiniz. Örneğin sitenizde satışını yaptığınız ürünleri listeliyorsanız bu ürün ekleme/silme/güncelleme gibi fonksiyonları yönetim panelinizden kolaylıkla yapabiliyor olmanız gerekmektedir. Eğer siteniz güncellenebilir bir site değilse sitenizi güncel tutabilmeniz için bir yazılımcıya ihtiyaç duyacak, bu da maliyetli olmasının yanında aynı zamanda da sitenizin güncellenme süresini uzatacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

8 yorum

  1. Venus Legacy™是第一個,也是唯一一個得到美國食品藥品監督管理局批准,利用4D™技術結合多極射頻(RF)、磁力脈衝、變量脈衝VariPulse™技術(VP)和實時熱力反饋的設備,這使Venus Legacy™能夠提供一個既安全又無痛的療程,並取得理想效果。Venus Legacy™的療程為所有類型的肌膚提供一個100安全和無痛的美容過程,並針對面部、頸部及身體各處,提供以下即時和持久的效果 非手術塑型 減少橙皮紋 減少皺紋 減少皮下脂肪 收緊肌膚

  2. 國際紋繡學會有限公司開幕茶會 – 國際紋繡學會有限公司International Institute of Semi Permanent Make Up Limited (IISPM) 國際紋繡學會有限公司開幕茶會 – 國際紋繡學會有限公司International Institute of Semi Permanent Make Up Limited (IISPM)

  3. The takeover has been ratified by the English Football League and the consortium have assumed control from long-time owner Patrick Cryne, who in September revealed he is suffering from cancer. Barnsley taken over by consortium including Moneyball pioneer Billy Beane and billionaire Chien Lee

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.