Sitenizi güncel tutmak için neler yapabilirsiniz?

Sitenizi güncel tutmak için neler yapabilirsiniz?

Sitenizi güncel tutmak için neler yapabilirsiniz?

            Web siteleri temel olarak HTML denilen bir yazılım dili ile yazılmaktadır. Günümüzde geliştirilen PHP, ASP, ASP.NET gibi web tasarım araçlarında da temel olan yine HTML yazım dilidir. PHP, ASP ya da ASP.NET gibi yazılım geliştirme araçlarının çalışma şekli bu dillerde yazdığımız kodları server tarafında yorumlayıp istemci tarafına HTML çıktısı halinde göndermesidir. Bu nedenle bir web sitesi yapmayı düşünüyorsanız HTML dili başta olmak üzere PHP, ASP ya da ASP.NET gibi yazılım geliştirici araçlarından herhangi birini de bilmeniz gerekmektedir.

            Eğer yukarıda bahsettiğimiz yazılım dillerinden hiç birini bilmiyorsanız sitenizi web tasarım işi yapanlara yaptırabilirsiniz. Eğer web tasarımı konusunda yeteri bilgiye sahip değilseniz sitenizi güncelleme işi de sizin için büyük bir sorun teşkil edecektir. Bu size sitenizi her güncellemek istediğinizde ekstra maliyet anlamına gelecektir. Bu nedenle sitenizi başta yaptırırken güncellenebilir bir site yaptırmaya özen gösterin. Güncellenebilir bir siteden kasıt ise kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabileceğiniz bir kontrol paneli yardımı ile hiç yazılım dilleri ile ilgilenmeden sitenizi güncelleyebileceğiniz bir ara yüz tasarlanmasıdır.

            Güncellenebilir sitelerde kontrol panelinize girerek sitenizin herhangi bir yerinde kolayca güncelleme yaparak sitenizi güncel tutabilirsiniz. Örneğin sitenizde satışını yaptığınız ürünleri listeliyorsanız bu ürün ekleme/silme/güncelleme gibi fonksiyonları yönetim panelinizden kolaylıkla yapabiliyor olmanız gerekmektedir. Eğer siteniz güncellenebilir bir site değilse sitenizi güncel tutabilmeniz için bir yazılımcıya ihtiyaç duyacak, bu da maliyetli olmasının yanında aynı zamanda da sitenizin güncellenme süresini uzatacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.