Son Zamanlarda Sık Başa Gelen Filtre ve Sandbox Nedir?

Son Zamanlarda Sık Başa Gelen Filtre ve Sandbox Nedir?

Günümüzde webmaster arkadaşların en çok başına gelen olaylardan bazıları Fitre ve Sandbox olarak arama motorlarının sitede doğal olmayan çalışmalar sonucu aldığı cezalara denilmektedir. Sitesini üst sıralara çıkartmak için doğal olmayan bir çalışma şekli ile sitelerini üst sıralara çıkartmak isteyen site sahiplerinin en sık başına gelen cezaların başında gelmektedir. Sitenin belli başlı sıralamalarda kaliteli ve özgün çalışmalar ile üst sıralara çıkan site sahiplerini mağdur etmemek için Google botlarının inceleyerek kalitesiz siteleri ayırdığı zamanlarda ceza yiyen sitelerin kalite kurallarını ihlal eden çalışmalarından faz geçmesi ve arama motorunu çöp sonuçlar ile doldurmaktan vazgeçmesine teşvik etmektedir.

Wepmaster arkadaşların sitelerini üst sıralara çıkartmak için emek sarf ettikleri ve sitelerine uzun zamanlar ayırarak başarı elde etmek istemeleri bazen doğal olmayan çalışma şekline yönlendirebiliyor. Bu durumda ilerleyen bir sitenin ilk başlarda etki etmesi sitenin daha sonra Filtre ve Sandbox cezası almayacağı anlamına gelmez. Bunun için site sahiplerinin izlemesi gerek yollar kesinlikle doğal çalışmalar yapmalı ve sitesine zarar oluşturacak hiç bir tanıtım ve linkleri sitelerine kalite kuralları dışında almamaları gerekmektedir. Düzenli bir seo çalışması ile sitelerini üst sıralara çıkaran site sahiplerinin uzun süreli kalıcılığı arama motorları tarafından sevilmekte ve ödül olarak üst sıralarda daima kalma garantisi sunmaktadır.

En tehlikeli cezalardan birisi olan Sandbox sitenin tüm arama sonuçlarından oldukça arka sayfalara gerilemesine neden olmakta ve bu süreç devam ettiği halde Filtre yiyerek indeksleri arama motorundan tamamen kaldırılmaktadır.Güzel bir sitenin sahibi olmanın mutluluğunu yaşamak ve ileriye dönük gelir sağlamak için sitelerinizi bu tür cezalardan uzak tutmanız için izlemeniz gereken yol kesinlikle hileye kaçmamaktır. Tamamen kullanıcı dostu siteler yaparak kullanıcılara tüm istediği bilgileri sunan bir sitenin kazanmaması mümkün değildir. Tüm wepmaster arkadaşlara başarılar diliyor, ceza yememek için alacakları önlemleri her zaman açıklamaya devam edeceğimizi belirtmek istiyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.