Sosyal Ağlarda Sitenizi Tanıtmanın Faydaları

Sosyal Ağlarda Sitenizi Tanıtmanın Faydaları

Sosyal ağların bir web sitesi için önemi büyüktür. Her site sahibi sitesine ait bir sosyal medya hesabı açmakta ve sitesindeki yayınları binlerce kullanıcıya ulaştırma hedefine doğru ilerlemektedir. Günümüzde sosyal medya hesabı kullanan kişilerin en alt yaş sınırı 15 olarak bilinmektedir. Hemen hemen her evde sosyal medyayı kullanan insanlar günün en az 4 saatini sosyal medyada sörf yaparak geçirmekte ve yeni ve yararlı neler var, dünyada neler oluyor ? gibi aramalarının sonucuna ulaşabildiği sosyal ağlardan sitesine çekeceği hit ile destek almakta ve ziyaret sayısını arama motorları haricinde sosyal ağlardan’da takipçi kazanmasını sağlamaktadır.

Kaliteli bir sitenin başarı sırrı güncel içerik ve kullanıcılara sunduğu özgün yazılardır. Her site sahibi yazdığı içeriğin bir an önce index alması için çeşitli yöntemler kullanır iken sosyal medya hesabından paylaştığı içerik ve yazıların kendisine ait olduğunu bir nevi doğrulamaktadır. Yazının yayınlanma saati ve içeriğin sosyal medyadan bağlanma anlarına ait görüntüler arama motorlarının dikkate aldığı etkenlerden birisidir.

Doğru zamanlama ve kaliteli içerikler ile kullanıcıların dikkatini çekmek istiyor iseniz mutlak süre ile siteye ait Google + sayfası, Twitter, Facebook gibi büyük sitelerden sayfa oluşturarak sitenize bağlantı vermenizdir. Siteniz ile bağlantı halinde olan sosyal ağların sitenize büyük değer verdiğini unutmamalısınız. Kaliteli bir siteye sahip olmanın sırlarını ve tüm gerekli bilgileri arama motorlarının forum sayfalarından ve tecrübeli webmaster arkadaşların paylaşımlarını takip ederek’te uygulamaya geçirebilir, sizde güzel bir siteye sahip olmanın sevincini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.