Ücretsiz Blog Açabileceğiniz Siteler

Ücretsiz Blog Açabileceğiniz Siteler

Ücretsiz Blog Açabileceğiniz Siteler

            Bloglar internet üzerinde duygu, düşünce ve değerlendirmelerin aktarıldığı sanal alanlardır. Bloglar hala yükselen trendler arasındadır. İstenilen her kategoride blog açılabilmekte hatta geniş bir sosyal çevreye ulaşılabiliyorsa bloglar üzerinden para kazanılabilmektedir. Henüz bir bloğa sahip olmayan ama açmayı düşünenler için ücretsiz blog açabileceği birçok site mevcuttur. En iyilerini sizler için derledik.

1.Blogger

            En çok blog açılan site olan Blogger dünyada da ünlüdür. Blog siteleri arasında ilk 10 arasında yerini almaktadır. Ücretsiz olan ve Türkçe dil desteği de bulunan site Türkiye’de çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Kullanımı oldukça kolaydır.

2.Wordpress

            Blogger’den sonra en popüler blog aracıdır. Ücretsiz veya ücretli olarak blog açılarak istediğiniz ketegoride yazabilirsiniz.

3.Wix

            2006 yılından beri 190 ülkede blog yazarlarına hizmet vermektedir.

4.Weebly

            Üniversiteli üç arkadaşın 2007’de kurmuş olduğu site 11 dilde hizmetini sürdürmektedir. Blog oluşturmak sürükle bırak tekniğiyle son derece kolaydır. Yazılarınızın haricinde slayt gösterileri, fotoğraf galerileri de oluşturulabilmektedir.

5.Webs

            Basit sürükle bırak şeklinde işleyen bir arayüz ve bir o kadar kolay kullanımıyla blog yazarlığına yeni başlayanların tercihi olabilir.

6.Tumblr

            Amerika kökenli hem bir sosyal ağ hem de blog sistemini bünyesinde barındıran site 2007’de kurulmuştur.

7.Live Journal

            Sosyal ağlara benzeyen yapısıyla farklı bir blog deneyimi sunan Live Journal’de diğer kullanıcılarla etkileşim de söz konusu olabilmektedir.

8.Joomla

            Fazla bir teknik bilgi gerektirmeyen sitede metinlerinize resim, video, müzik, belge ekleyebilir, sosyal ağlarla bağlantı kurabilirsiniz. Açık kaynak koduna sahip sitede kendinizi özgür hissedeceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

  1. CLINIQUE 倩碧線上購物官網。瀏覽Clinique倩碧官方網站,了解更多線上購物、護膚、彩粧、香氛及禮品詳情。通過過敏性測試,百分百不含香料。

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.