Web Siteleri Nasıl Para Kazanıyor?

Web Siteleri Nasıl Para Kazanıyor?

            Yaptığınız bir web sitesi üzerinden para kazanmanızın birçok yöntemi bulunmaktadır. En çok tercih edilen yöntem ise Google’ın AdSense uygulamasıdır. Google Adsense uygulamasına üye olabilmeniz için gerekli olan tek şey bir Google hesabıdır. Google hesabınızı oluşturduktan sonra Google Adsense’e katılabilirsiniz. Google Adsense’in çalışma şekli ise şu şekildedir. Google AdSense üye olurken gerekli bilgileri girdikten sonra Google tarafından sitenize yerleştirmeniz için size bir script kodu verilir.

            Google’ın bir diğer uygulaması olan Google AdWords uygulaması ile reklam vermek isteyen site sahipleri Google’a belli bir ücret yetırırlar ve verilen bu reklamlardan sizin sitenize uygun olan reklamlar sitenize yerleştirdiğiniz script sayesinde görüntülenmektedir. Sitenize giren ziyaretçiler bu reklamlara her tıkladığında Google Sense hesabınıza belli bir miktar ödeme yapılmaktadır.

            Sitenize sadece Google reklamlarını değil bu şekilde reklam veren başka firmaları da koyabilirsiniz. Ancak sitenizden reklamla ile para kazanabileceğiniz en popüler uygulama Google AdSense uygulamasıdır. Sitenize reklam alabileceğiniz tüm firmalar reklam vermek isteyenlerle sitelerine reklam almak isteyenleri bir araya getirerek çalışmaktadır. Tabi bu işlem karşılığında da tıklanan her reklam için küçük bir komisyon tutarı almaktadırlar.

            Bunun haricinde sitenizde herhangi bir firmanın reklamını yayınlayarak da para kazanabilirsiniz. Ancak bunun için sitenizin ziyaretçi sayısının çok fazla olması gerekmektedir. Çünkü sizin sitenize reklam verecek olan herhangi bir firma eğer ziyaretçi sayınız azsa boşuna size para vermeyecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.