Wifi (Kablosuz ağ) Sorunları Nelerden Kaynaklanmaktadır?

Wifi (Kablosuz ağ) Sorunları Nelerden Kaynaklanmaktadır?

Wifi Sorunları Nelerden Kaynaklanmaktadır?

            Günümüz çağında internetin önemi çok büyüktür. Bunun içinde işletme yerlerinde, evlerde, çalışma alanlarında vb. yerlerde wifi hizmeti kullanılmaktadır. Fakat bu wifi hizmetinden yararlanırken bazı sorunlarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Bu sorunlar şunlardan kaynaklanıyor olabilir:

– Kullandığımız cihazlardan; bizler internet erişimi için telefon, bilgisayar ve tablet gibi birçok teknolojik alet kullanıyoruz. Wifi sorunumuz kullandığımız bu cihazlardan kaynaklanıyor olabilir. Bağlantı sorunu, ağı tanıyamama, cihazın internet erişimi olmaması gibi sorunlar olabilir. Bunların çözümü için cihazlarımızı teknik servislere götürerek sorunu ortadan kaldırabiliriz.

– Modem sorunu; Wifi hizmeti için bulunan ortamda bir modem bulunması gerekmektedir. Modem yüzünden de birçok sorun ile karşılaşabilir. Bunların sebepleri modemimizin eski olması, gereken wifi yayma hizmetini yerine getirememesi, bazı kablolarının eski olması gibi şeylerdir. Bunlara çözüm olarak da kullandığımız hizmeti veren kuruluşun teknik servisini arayarak çözüm bulmalarını isteyebiliriz. Gerekirse yeni bir modem alarak eski modemi değiştirmeliyiz.

– Tarife sorunu; wifi hizmetini kullanırken belirli bir tarife ve belirli bir kotaya sahibizdir. Sürekli kullanım süresi içerisinde bu hız bize yavaş gelebilir ya da kotamızı çok çabuk doldurabiliriz. Bunlarda karşılaşabileceğimiz sorunlardır. Bu tür durumlarda da hizmet veren kuruluşa giderek wifi bilgilerimizi öğrenip neyin yetersiz olduğunu saptayarak buna bir çözüm getirebiliriz. Sorunlarımızı çözdükten sonra da rahatça wifi hizmetimizden yararlanarak internette rahatça vaktimizi geçirebiliriz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.