WordPress Tema Nasıl Yüklenir

WordPress Tema Nasıl Yüklenir

 

WordPress Nedir?

 

WordPress gelişen teknolojinin ve yazılım hizmetlerinin bir ürünü olarak ortaya çıkan web sitelerinin maliyet sorunlarına karşı hazırlanmış ücretsiz ve dileyen herkesin bir sayfa açabileceği kişisel web sitesi olarak tanımlanabilir. WordPress daha çok Blogger yani blog yazarlarının kullanmış olduğu bir ortam olsa da ücretsiz olması ve kolay erişilebilir bir mobil ara yüze sahip olması ile mobil kullanıcılara da açan içerik paylaşma ve tanımlama sistemi olarak tarif edilebilir.

 

WordPress Tema Nasıl Yüklenir?

 

Mobil dünyanın ilerlemesi ile sıkça karşımıza çıkan ayrıntılardan birisi hiç şüphesiz temalar. Aslında yazılım sistemlerinin en önemli halkalarından biri olan temalar internet sitelerinin giydirilmiş ara yüzleri olarak bilinmektedir. Bu temalar tamamen hazırlanıp yüklenebilir uygulamalar olmakla birlikte hali hazırda WordPress tema yüklemenize izin veren blog sayfalarından biri durumundadır. WordPress’e tema yüklemek için öncelikle Admin paneli olarak bilinen bölgeden Görünüme tıklamanız adından açılan küçük sekmede temalara tıklamanız gerekmektedir.

 

Daha sonra açılan temaları yönet bölümünden ise sağ kısımda bulunan sekmede Temaları yükle sekmesine geçiş yaparak binlerce tema arasından dilediğiniz zevkinize uygun filtreleme uygulamasını kullanarak uygun temayı bulabilirsiniz. Ardından istediğiniz tema üzerinde yer alan Şimdi kur bölümünü tıklayarak WordPress sayfanızın temasını değiştirmiş olacaksınız. Temanın blog sayfanıza uygulanması anlık bir işlem olmakla birlikte eğer görüntüleme de sorun yaşarsanız sayfayı yenilemeniz yeni WordPress temanızı kullanmanız için yeterli olaraktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.