Yüksek Maaşa Sahip Yazılım Dilleri Nelerdir

Yüksek Maaşa Sahip Yazılım Dilleri Nelerdir

 

  1. Yüzyıl hiç şüphesiz internet ve bilgisayarın çağı olmuş durumda. Artık biz farkında olmasak da dünya üzerindeki iş gücünü %70 oranında yazılımlar ve otomat sistemler karşılamakta. Sadece 30 yıl önce mekanik motorlar ve mekanik işlem gücüne inanılması güç hislerle bakarken günümüzde yapay zekanın yazmış olduğu kitap edebiyat ödülüne aday gösterilebiliyor.

 

Sadece masa üste versiyonları ile sınırlı kalmayan bilgisayar teknolojisi ve yazılımları önce akıllı telefonlar ardından tablet bilgisayarlara dönüşmüş durumda. Kendi başına bir işlevi bulunmayan bu elektronik cihazların en büyük destekçileri şüphesiz yazılım ve yazılımcılar.

 

Dünya üzerinde geleceğin işleri arasında gösterilen yazılım ve programlama ise aylık ve yıllık getirisi en yüksek meslekler arasında yerini çoktan almış durumda. Üretilen yazılımlar ise kendine has bir dil kullanılarak yazılıyor. Yani bu özel yazılımları ortaya çıkarmanız için bilgisayar yazılım dillerini bilmeniz gerekiyor. Eğer bu konuya ilgi gösteriyor ve en çok kazandıran yazılım dillerini merak ediyorsanız.

 

En çok kabul gören ve en yüksek kazancı sağlayan yazılım dili Ruby on Rails zira bu yazılım dilini bilen ve pratikte kullanabilen yazılımcı 109.460 dolar seviyesinde aylık gelir elde edebiliyor. Listenin ikince ve en çok kazandıran programlama dili ise Objective C yazılım dili oluyor. 108.225 dolar aylık kazan vaat eden yazılım dili ise değim yerindeyse hayatınıza yeni bir yön vermeniz için fazlası ile yeterli bir bilgi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.